افزودن لایت باکس به گالری تصاویر در صفحه ساز گوتنبرگ

وردپرس نسخه ۵ و صفحه ساز وردپرس گوتنبرگ تا ۲ هفته دیگر منتشر می شود، به همین مناسبت ما تصمیم گرفتیم تا آموزش و نکته های کاربردی را در رابطه با صفحه ساز گوتنبرگ در اختیار شما قرار دهیم.امروز قرار است یکی از مهمترین ویژگی های گوتنبرگ که در نسخه فعلی موجود نیست و ممکن است در نسخه بعدی اضافه شود را برای شما آموزش دهیم. آموزش امروز مربوط به قابلیت لایت باکس گالری تصاویر می باشد.

در حالت ویرایشگر کلاسیک شما میتونید به راحتی قابلیت Carousel در جت پک فعال کنید، با فعال کردن این ویژگی، قابلیت لایت باکس برای تمام گالری تصاویرهای وردپرس فعال می شود. با این حال، ممکن است شما نیاز با افزونه JetPack نداشته باشید و بخواهید از خود Gutenberg برای اینکار استفاده کنید. در ادامه ما با راه حل این مسئله را برای شما توضیح خواهیم کرد.

طریقه فعال کردن ویژگی لایت باکس در صفحه ساز گوتنبرگ

از این راه حل آسان تر وجود ندارد، تنها کاری که باید بکنید نصب افزونه Advanced Gutenberg از مخزن وردپرس می‌باشد.

افزونه Advanced Gutenberg

پس از نصب این افزونه بصورت خودکار ویژگی Light Box به تمام گالری های وردپرس که با گوتنبرگ ایجاد شده، اضافه می‌شود. بدون نیاز به هیچ تغییر و ایجاد تنظیمات خاص در افزونه.

مشاهده پیش نمایش

 

اگر در آینده قصد غیر فعال کردن این ویژگی را داشتید@ میتونید به راحتی از صفحه تنظیمات افزونه این کارو انجام بدید. (مانند تصویر زیر)

غیر فعال کردن ویژگی لایت باکس در صفحه ساز گوتنبرگ

غیر فعال کردن ویژگی لایت باکس در صفحه ساز گوتنبرگ

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *