11 صفحه کاربردی در وردپرس

اگه به تازگی با سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سایت برای خود ساخته اید، شاید دوست داشته باشید بدانید هر سایت به چه صفحه هایی نیاز دارد. این صفحه ها به شما اجازه می دهد تا اطلاعات کاربردی را بدون دخیل کردن صفحه های اصلی مقالات خود در اختیار کاربران قرار دهید. ما در این مقاله قصد داریم ۱۱ صفحه کاربردی در وردپرس را به شما معرفی کنیم که پیشنهاد می شود حتما در سایت خود داشته باشید.

چرا باید این صفحه ها در سایت خود ایجاد کنیم؟

به صورت پیش فرض وردپرس دارای ۲ مدل محتوا هست که شامل پست و برگه می باشد. پست ها عموما برای نمایش مقالات سایت و برگه ها برای نمایش محتواهایی که جدا از مقالات هستند مانند تماس با ما، درباره ما و … می باشد. برگه ها عموما برای ایجاد صفحه های استاتیک می باشند و معمولا قرار نیست تغییر کنند، مانند صفحه درباره ما. جداسازی این برگه ها از بخش بلاگ سایت، به کاربران کمک می کند تا راحت تر بخش مورد نظر را پیدا کنند. همچنین شما می توانید برگه ها را راحت تر مدیریت کنید، مرتب کنید، به منوی سایت اضافه کنید و همچنین با صفحه سازهای گرافیکی، صفحه ای زیبا و کاربر پسند ایجاد کنید.

حالا با توجه به توضیحات گفته شده بیایید تا نگاهی بیاندازیم به ۱۱ صفحه کاربردی در وردپرس، که سایت های بزرگ از آنها استفاده می کنند.

۱- درباره ما

این صفحه را تقریبا تمام سایت ها دارند. شما می توانید اسم این صفحه را “درباره ما” و یا “درباره من” قرار دهید که بستگی دارد سایت شما شخصی باشد یا شرکتی. شما می توانید از این صفحه برای معرفی شرکت خود استفاده کنید و به کاربران بگویید چه کسانی در حال اداره کردن سایت هستند و یا اهداف، ماموریت، ارزش ها و تمام مسائلی که دوست دارید را برای کاربران خود شرح دهید. این صفحه باعث میشود کاربران به تاریخچه شما پی ببرند و متوجه شوند به چه کسانی قرار است اعتماد کنند.

11 صفحه کاربردی در وردپرس

۱۱ صفحه کاربردی در وردپرس

۲. صفحه تماس

خوانندگان مقاله های وبلاگ شما، تبلیغ دهندگان و کسانی که قصد همکاری با شما را دارند باید بتوانند با شما تماس بگیرند.صفحه “ارتباط با ما” به کاربران اجازه می دهد تا سریع برای شما پیغام بفرستند و یا راه های ارتباط با شما را پیدا کنند بدون اینکه زیر مقاله های شما نظر بگذارند.

شما باید یه فرم تماس اضافه کنید تا ارتباط راحت تر شود. همچنین شما می توانید آدرس ایمیل و موقعیت فیزیکی در نقشه و همچنین لینک شبکه های اجتماعی در سایت قرار دهید.

11 صفحه کاربردی در وردپرس

۱۱ صفحه کاربردی در وردپرس

۳. صفحه سلب مسئولیت

اگر شما از سایت وردپرسی خود حال کسب درآمد هستید، پس حتما باید صفحه “سلب مسئولیت” را ایجاد کنید. این صفحه با کاربران اطلاع می دهد که درآمد شما از چه طریقی است. برای مثال اگر شما در سایت خود تبلیغ نمایش می دهید می توانید به کاربران خود اطلاع دهید که درآمدئ شما از چه طریقی است.

۴. صفحه حریم خصوصی

صفحه حریم خصوصی معمولا برای این است که به کاربران اطلاع دهید چه اطلاعاتی از آن ها را نگه داری می کنید و شما یا دیگران از این اطلاعات چه استفاده هایی می کنید. حتی اگر هیچ اطلاعاتی را نگه داری نمی کنید، ممکن است ابزار دیگری مانند گوگل آنالیتیکس کوکی ها را از طریق سایت شما ذخیره کند.

اگر از ابزار تبلیغاتی مانند AdSense گوگل استفاده می کنید، پس حتما باید صفحه حریم خصوصی را ایجاد کنید. شما میتوانید از سایتهای مختلف تولید کننده حریم خصوصی برای ساخت این صفحه کمک بگیرید و یا صفحه دلخواه خودتون را ایجاد کنید.

۵. صفحه شرایط استفاده

اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید، پس حتما باید این صفحه را داشته باشید. این یک صفحه قانونی است، پس برای جلوگیری از مشکلات قانونی احتمالی، حتما باید این صفحه را ایجاد کنید. برای این مورد هم قالب های از پیش آماده شده وجود دارد که میتوانید طبق سلیقه خود از آنها استفاده کنید.

این صفحه به شما این امکان را می دهد تا از سو استفاده های احتمالی جلوگیری کنید. همچنین این صفحه به کابران می گوید که در این سایت چه مسئولیت هایی در قبال محتوا و محصولات شما دارند و با توجه با قانون کپی رایت از محصولات و محتوای شما چه استفاده هایی میتوانند بکنند.

۶. از اینجا شروع کنید

هرچه قدر سن وبلاگ شما بیشتر می شود، محتوای صفحه اول وبلاگ شما هم بیشتر می شود. این شلوغ بودن و زیاد بودن محتوا ممکن است کاربر را در چگونگی استفاده از سایت شما دچار مشکل کند. اینجا جایی است که صفحه “از اینجا شروع کنید” به کمک شما می‌آید.

هدف از ایجاد این صفحه معرفی کردن محتوای مورد نظر به کابران جدید است. باعث می شود تا کاربر بیشترین بهره را از محتوای شما ببرد و کدام بخش ها را باید اول مشاهده کنند.

۷. صفحه محصولات / خدمات

اگر از افزونه های فروشگاهی مانند ووکامرس استفاده می کنید، پس باید بصورت خودکار یک صفحه برای فروشگاه ایجاد کنید که فقط شما باید این صفحه را به منوی سایت خود اضافه کنید.

از طرف دیگر، اگر شما در حال فروش محصولات و یا خدمات بدون افزونه های فروشگاهی هستید، می توانید یک صفحه اصلی برای تمام محصولات و زیر صفحه هایی برای نمایش جزئیات هر محصول ایجاد کنید.

۸. صفحه ارور ۴۰۴

وردپرس بصورت اتوماتیک وقتی که صفحه پیدا نشود یا پاک شده باشد ارور ۴۰۴ نمایش می دهد. معمولا صفحه های ۴۰۴ خیلی ساده هستند و زیاد کاربردی نیست. شما میتونید صفحه های ۴۰۴ ساده رو با صفحه های دلخواه که در آنها لینک ها و مقاله های پیشنهادی وجود دارد جایگرین کنید.

آموزش وردپرس

۱۱ صفحه کاربردی در وردپرس

۹. صفحه بایگانی مقالات

وردپرس بصورت خودکار بایگانی ها را بر اساس دسته بندی، تاریخ و تگ ایجاد می کند. ولی با این حال اطلاعات همچنان پراکنده هست و شاید کاربران نتوانند با ارزش ترین مطالب شما را پیدا کنند.

اینجا جایی است که صفحه های بایگانی سفارشی باید ساخته شود. شما میتوانید یک صفحه ساده ایجاد کنید و برترین مطالب، لیست کوتاه بایگانی، برترین دسته بندی ها، برچسب ها و … را در آن قرار دهید.

۱۰. صفحه تبلیغات

بسیاری از وبلاگ ها فقط از طریق نمایش تبلیغات امرار معاش می کنند. راحت ترین راه برای انجام این کار عضویت در سایت تبلیغاتی گوگل یعنی AdSense می باشد که البته میتوانید از جایگزین های ایرانی نیز استفاده کنید. همچنین شما میتوانید بصورت مستقیم بنر ها را نمایش دهید و از سایت های واسط استفاده نکنید.

برای انجام این کار شما باید یک صفحه “تبلیغات” ایجاد کنید و اطلاعاتی از قبیل مکان نمایش تبلیغات، قیمت، بازدید ماهانه سایت و صفحه ها، نوع مخاطبان را قرار دهید. فراموش نکنید که حتما فرم تماس را در آخر صفحه قرار دهید تا راحت با شما تماس برقرار کنند.

۱۱. برای ما بنویسید

اگر وبلاگ شما با چند نویسنده دارد و می خواهید نویسندگان بیشتری داشته باشید، پس باید صفحه “برای ما بنویسید” را بسازید. این صفحه به کابران این اجازه را می دهد تا مقالات را برایش ما ارسال کنند و شما آنها را با ذکر نام کاربر در سایت خودتون قرار دهید. شما می‌توانید در این صفحه بگویید که هدف این سایت چیست و مشتاق چه مقاله هایی هستید. باید برای کاربرانی که می خواهند مزایایی در نظر بگیرید و همچنین فراموش نکنید که فرم تماس را در این صفحه قرار دهید.

 

امیدوارم مقاله آموزشی ۱۱ صفحه کاربردی در وردپرس برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم اگر میخواهید وب سایتی حرفه ای و کامل داشته باشد این مراحل را انجام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *