افزایش فروش وب سایت

به طور حتم یکی از مهمترین خواسته های صاحبان کسب و کار که دارای وب سایت می باشند، علاوه بر افزایش بازدید، جذب مشتری و افزایش فروش می باشد. به این مرحله تغییر و یا تبدیل میگو یند، به این معنی که بازدید کننده سایت شما تبدیل به یک مشتری می شود. اگر سایت شما بازدید کننده زیادی می باشد اما تعداد مشتریان ورودی از این طریق کم است، در این مقاله با هم بررسی میکنیم که دلیل آن چیست.

ممکن دلایل زیادی در بروز این مشکل دخیل باشند. شاید باورتان نشود ولی یکی از دلایل مهمی که در ایجاد چنین ایراد بزرگی دخیل است طراحی وب سایت شماست. مطالعات نشان داده که ارزیابی محصول ۹۰ ثانیه طول می کشد. همچنین کاربران در اولین مواجهه با یک سایت زمان بسیار کمی را مصرف می کنند: کمتر از ۸ ثانیه!!  تقریبا ۹۴ درصد این مسئله به خاطر مسائل مربوط به طراحی نامناسب سایت می باشد. همچنین ۷۵ درصد کاربران میزان اعتبار برند شما را بر اساس سایت شما ارزیابی میکنند.

کاربری که برای اولین بار وارد سایت شما می شود قصد خرید ندارد. ابتدا سایت شما را بررسی کرده و با بقیه رقیبان مقایسه می کند.آیا می دانید چگونه باید با دیگر رقیبان خود رقابت کنید؟ پیشنهاد میکنم به سایت بزرگترین رقیب در حوزه کاری خود نگاهی بندازید و سپس کاملا بیطرفانه سایت خود را با رقیب بزرگ خود مقایسه کنید.

ما در این مقاله ۱۰ دلیل که ممکن است باعث افزایش فروش وب سایت شما شود را بیان میکنیم و شما می توانید با توجه به سایت خود آنها را اجرا کنید.

راه کارهایی که باعث افزایش فروش وب سایت شما می شوند

۱- رنگ بندی

دکمه های مهم و عملیاتی (مانند نمایش فرم مشاوره) را از رنگ سبز به رنگ قرمز تغییر دهید، به طور متوسط باعث افزایش ۲۱ درصدی مشتریان می شود. در نمونه ای یکی از کاربران دکمه سبز را به زرد تغییر داد و باعث کاهش ۶.۳ درصدی کاربرانش شد. خوب است بدانید رنگ سبز و قرمز هم برای کسانی که کور رنگی دارند مناسب است. علاوه بر این شما باید شرایط ویژه را برای مخاطبان خود در نظر بگیرید. اگر بازار هدف شما بانوان هستند، بر روی رنگ های بنفش، سبز، آبی، و برای مردان از رنگ های آبی، سبز و مشکی استفاده کنید.

۲- ویدئو

محصولاتی که دارای ویدئو هستند عموما از فروش بیشتری نسبت به سایر محصولات برخوردارند. آمارها متفاوت است اما بعضی از شرکت ها گفته اند که، در محصولاتی که در آنها از ویدئوی معرفی محصول استفاده شده کردند با افزایش فروش ۱۴۴ درصدی مواجه شدند. مهچنین می توانید از روش B2B در ویدئوهای خود استفاده کنید به این صورت که شرکت دیگری که از محصول شما استفاده می کند، تجارب خود را در ویدئو بازگو کند.

۳- راحتی استفاده

مهم ترین اطلاعات را در بالای صفحه قرار دهید. کاربر را وادار نکنید تا به پایین صفحه بیاید تا به هدف خود برسد. کار را برای کاربر راحت کنید تا به راحتی بتواند به قسمت مورد نظر که در صفحه اول وجود ندارد برسد.

۴- UVP مشخص

ارزش پیشنهادی یکتای شما چیست؟  اگر نمی دانید، این اولین مشکل شماست. دومین مشکل UVP شما برای کاربران مشخص نیست. برای کاربران کاملا واضح مشخص کنید چرا باید شما را انتخاب کنند. (ارزش پیشنهادی یکتا چیست؟)

۵- علامت های تایید

از علائمی استفاده کنید که نشان دهد سایت شما مورد تایید ارگان ها و مراکز مهم می باشد. از جمله این نشان ها میتوان به نماد اعتماد الکترونیکی، سازمان نظام صنفی کشور، ساماندهی، علائم امنیتی و … می باشد. از دیگر نکات مهمی که میتوان در زمین زمینه استفاده کرد، نمایش نظرات مثبت درمورد سایت و یا محصول شما است.هدف شما این است تا به مشتری ثابت کنید که میتواند ب شما اعتماد کنید و از خدمات یا محصول شما استفاده کند.

۶- پیشنهادات رایگان و تخفیف دار

اگر قرار است محصولی را به صورت رایگان و یا دارای تخفیف به مشتری ارائه دهید مطمئن شوید کلمه رایگان کاملا واضح و شفاف همراه نام محصول بیاید. به نظر شما چه چیزهایی باعث می شود تا کاربر از سایت شما خرید نکند؟ مشکلات موجود را لیست کنید و سعی کنید تا جای ممکن آنها را حل کنید تا نیازهای مشتری را برطرف کنید.

۷- فرم های کوتاه

معمولا کاربران دوست ندارند اطلاعاتی مانند شهر شهر، استان، نام خانوادگی و … را به شما بدهند و فقط قصد دارند تا فایل مورد نظر را دانلود کنند. شما باید مراحل را آسان کنید، کوتاه بگویم: نام کوچک، ایمیل و شماره تلفن کافیست. اگر از ضد اسپم (CAPTCHA) استفاده میکنید، موقتا غیر فعالش کنید و تاثیر آن را بررسی کنید البته با در نظر گرفتن این موضوع که ممکن است برای شما اسپم ارسال شود.

۸- چت آنلاین

این روزها مردم بیشتر ترجیح می دهند چت کنند تا به جای اینکه تماس بگیرند یا از منو دنبال بخش مورد نظر بگردند. حتی اگر از چت آنلاین سایت شما هم استفاده نکنند این را میدانند که همچین قابلیتی هم وجود دارد و باعث می شود بیشتر به شما اعتماد کنند.

۹- عنوان ها

استفاده از عنوان های بزرگ به کاربران کمک می کند تا سریع تر بخشی که دنبالش هستند مانند آدرس، ساعت کاری، مراحل کاری، نتیجه و هرچیزی که مهم باشد را پیدا کنند.

۱۰- فضای خالی

شلئغ بودن سایت به کاربر این حس را می دهد که شما کلاه بردار هستید و استفاده بیش از حد عناصر در طراحی سایت کاربر را سردرگم می کند.

 

آزمایش A/B

در حالی که بعضی از استانداردهای طراحی سایت ثابت شده هستند، در بعضی موارد و برای برخی از شرکت ها ممکن است نتایج عکس باشد. کسب و کارهایی موفق هستند که به طور مداوم در حال تست کردنبر روی سایت خود هستند. (برای مثال چه اتفاقی می افتد اگر رنگ دکمه خرید محصول از سبز به قرمز تغییر کند). ممکن است شما با انجام یک تغییر شاهد تغییر خیلی کوچک در نتایج باشید که به چشم نیاید امام تمام این تغییرات در کنار هم یه تغییر بزرگ را برای شما ایجاد می کند.

در زمان آزمایش ها، در هر زمان فقط یک تغییر انجام دهید. شما ممکن است رنگ دکمه را تغییر دهید، متن یا عنصر را تغییر دهید. بسته به میزان بازدید سایت شما، چند هفته صبر کنید تا نتیجه هر تغییر را در سایت خود مشاهده کنید و در صورت جواب نگرفتن به حالت قبل برگردید. امیدواریم این مقاله در افزایش فروش برای کسب و کار شما موثر باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *