استفاده از کلیدهای میانبر در ویرایشگر ویردپرس - گوتنبرگ

تا به اینجا، ما چیزهایی از ویرایشگر جدید وردپرس یا همون گوتنبرگ یاد گرفتیم که با ارائه ره حل های کاربردی باعث میشه تا ما بتونیم راحت تر و متمرکز تر بنویسیم و همچنین به جای این‌که ما برای گشتن دنبال یک ویژگی زمان بزاریم، میتونیم خیلی راحت با کلیدهای میانبر از اون ویژگی استفاده کنیم.

در قسمت ۴ آموزی گوتنبرگ، طریقه ایجاد بلوک از طریق اسلش / را آموزش دادیم. در این قسمت میخواهیم طریقه استفاه از کلیدهای میانبر و ترکیبی برای راحت تر شدن کارها را آموزش بدیم. به مثال های زیر توجه کنید:

  • ## + Space برای اضافه کردن تگ عنوان H1 تا H6 (مثال: ## برای H2 و ### برای H3 و …)
  • > + Space برای اضافه کردن نقل قول
  • .۱ + Space برای ایجاد لیست با شماره (همچنین می‌توانید  ‘ (۱ ‘ نیز تایپ کنید)
  • – + Space برای ایجاد لیست با بولت

استفاده از کلیدهای میانبر در ویرایشگر گوتنبرگ

علاوه بر این، گوتنبرگ میانبرهای دیگری نیز دارید: بعضی از آنها را شما از قبل می‌دانید (مانند: CTRL/CMD + Z برای Undo یا بازگشت به عقب، CTRL/CMD + I برای نوشته Italic یا کج)، بعضی از آنها هم ممکن است در نگاه اول سخت به‌ نظر برسد. شما می‌تونید فقط آنهایی که بیشتر استفاده می‌کنید را انتخاب کنید، به این صورت که با کلیک بر روی ۳ نقطه در بالای ویرایشگر و انتخاب Keyboard Shortcuts یا کلیدهای میانبر لیست تمام میانبرهایی که در گوتنبرگ قابل استفاده است برای شما نمایش داده می‌شود و شما می‌تونید هرکدام را که مایل بودید به خاطر بسپرید.

استفاده از کلیدهای میانبر در ویرایشگر گوتنبرگ

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *